Символи, традиції, побут
Друзі, сьогодні ми продовжуємо говорити про Ведичні коріння України. Рекомендуємо ознайомитись із двома попередніми публікаціями на цю тему 😉
Звертаємо вашу увагу, що ми не говоримо в контексті це погано чи це добре, що Ведична культура змінилася на інші культурні, релігійні течії та традиції. Ми просто показуємо вам ту частину нашої української історії, про яку мало хто знає і про яку рідко говорять. А знати її важливо, так як це знання і розуміння формує з’вязок поколінь і на енергетичному рівні зміцнює нашу країну.
Як ми говорили на самому початку, на території України (Київської Русі) також був Ведичний устрій життя, який пізніше стали називати «язичництвом».
Продовжимо сьогодні цю тему.
Почнемо з герба України, яким є тризуб. Тризуб дуже часто використовується у Ведичній культурі, його можна бачити у різних божеств, у тому числі одного з головних Богів – Бога Шиви. Його тризуб символізує три сили (або три гуни) матеріальної природи: гуну Благості (Саттва), гуну Пристрасті (Раджас) та гуну Невігластва (Тамас). У нас на цю тему є серія публікацій, що виходила раніше. Шива контролює ці три гуни. Цікавий факт, що Шива хоч і контролює ці три сили, але при цьому його адміністративне завдання – контролювати невігластво. Для цього він часто використовує тризуб, щоб знищувати його прояв. Також, Шива часто оточений не дуже чистими істотами і контролює різних демонів та ракшасів.
*У зв’язку з нинішньою війною Росії проти України дуже символічно виходить.
Україна – носій тризубця на своєму гербі (символ Бога Шиви), а російських військових, які звірствують на українських землях, зараз називають рашистами, що дуже співзвучно з ракшасами, яких, як ми розповідали вище, контролює Бог Шива. У результаті, невігластво Росії розіб’ється об тризуб України. Інакше кажучи, енергія Бога Шиви наче проявляється через Україну і ставить на місце сучасних ракшасів (рашистів).
Прапор України нагадує пшеничне поле та небо, які сходяться на горизонті. Цей символізм можна бачити по всій Україні, і він прекрасний ❤️ Однак, також синій та жовтий – це кольори Крішни. Їх можна спостерігати в екранізації «Махабхарати» 2013 року, де ці кольори зображені на прапорі Крішни.

Тепер поговоримо про Пасху. Ми можемо зауважити, що форма пасок у Європі та Україні дуже відрізняється. Це знову ж таки пов’язано з різними культурами. Якщо ви порівняєте форму паски з Лінгам з Ведичної культури, який досі використовується в Індії для поклоніння Шиві, то ви дуже здивуєтеся. Вони ідентичні. Саме святкування Пасхи проходить навесні, перед початком посівної та форма паски, як і Лінгам, уособлює собою чоловіче начало і формою нагадує чоловічий статевий орган, що є у Ведах символом родючості.

Пасха в Україні увібрала у себе багато традицій зі слов’яно-ведичного свята Великодня, яке святкувалося 21 березня. Про це ми детально розповідали в нашій публікації «Магія писанки». Дуже рекомендуємо вам її почитати ❤️
Щодо волхвів. Це брамани (мудреці), які найчастіше мали сідхи (певні містичні здібності). Всі картинки та фрески зображують волхвів з палицею у руці. Цю ж палицю використовували і мудреці у Ведичні часи. Вона називається данда. Використовується для медитації, зручності при ходьбі, на ній зберігається посуд з водою, яка використовується як для пиття, так і для благословення та прокляття.

Козацтво. Це ціла велика тема. Ми писали в наших минулих публікаціях про те, що слово «отаман» та «гетьман» – це санскритські слова, які означають, по суті, «воєначальник». Слово «козак» приведе лінгвістично до Риг-Веди, у ній так називали судно, корабель. «Оселедець» — пасмо волосся на маківці голови козаків. Ми можемо побачити на вулицях міст вайшнавів («кришнаїтів»), які часто носять таку зачіску. Пучок на голові використовується у всій Ведичній культурі, і варною браманів (мудреців) в тому числі. Волосся, згідно з Ведами, це певні антени нашого тіла. Волосся на маківці пов’язане із сахасрарою чакрою, яка допомагає відчувати божественні сили, посилює інтуїцію, удачу та зв’язок з Богом. До речі, «булава» складається з двох санскритських слів – «бола», що в перекладі означає сила, влада, армія та «ван», що означає володіти. Дуже цікавим є і походження слова «січ». На санскриті воно означає учень, який бажає вчитися, а також щедрий і бажаючий допомогти.
Щодо будинків. В минулій публікації ми говорили про те, що слово «хата» походить від санскритського слова «кхаду». У Ведичній культурі часто будували будинки із соломи та глини, а також на них малювали малюнки фарбою, дуже схожі на ті малюнки, які можна було побачити на українських хатах в давнину. Якщо подивитися екранізацію Вішну Пурани, то складається враження, що знімали будинки, збудовані в Україні. Також, на території України широко використовувався посуд із глини, який також використовувався і у Ведичній культурі.

В наступній публікації ми ще трохи поговоримо на цю тему, це буде завершальна публікація, не пропустіть її 🙌
Детальніше про наші астрологічні послуги можна дізнатися написавши нам у дірект або на телефон +38063 594 00 92 (Viber, WhatsApp, Telegram).
Пост має загальний інформаційний характер. Ми даємо вектор. Для більш глибокого розуміння речей важливо вивчити це питання більш фундаментально, у тому числі на індивідуальних астрологічних консультаціях.
Дякуємо вам за те, що ви з нами 🥰
Олексій та Анна, JyotishClub 🕉
ॐ असतोमा सद्गमय ।
तमसोमा ज्योतिर् गमय ।
मृत्योर्मामृतं गमय ॥
ॐ शान्ति शान्ति शान्तिः ।।
Ом Асато Ма Сат Гамая
Тамасо Ма Джьотир Гамая
Мрітьйор Ма Амрітам Гамая
ОМ Шанті Шанті Шантіхи
Ом, Виведи мене зі світу ілюзій у реальність,
Виведи мене з темряви Невігластва до Світла,
Веди мене від смерті до безсмертя,
Нехай буде мир усюди 🙏