У чому ключ до миру та процвітання в суспільстві, а також перші дзвіночки, що вказують на глобальні світові проблеми(Ведичний погляд)

Друзі, сьогодні ми вирішили поговорити на цікаву тему, яка має безліч причин для обговорення.

У своїх останніх постах ми обговорювали перехід Раху в знак Зодіаку Риби і згадували про те, що це задасть тенденцію світовим процесам до 29 травня 2025 року.

Знак Риби символізує філософію і світосприйняття. Ми згадували, що найближчим часом у світі можуть виникнути конфлікти світоглядів і філософій життя. Зараз ми спостерігаємо, що ці конфлікти вже починають формуватися, і це відбувається не тільки на основі релігії, а й усередині Західного світу.

Філософія – це найважливіший предмет, якому в сучасній системі освіти приділяють вкрай мало уваги, хоча раніше він посідав перше місце. Будь-яка цивілізація повинна мати міцну основу і фундамент, який знаходиться саме у філософії. В іншому разі, в майбутньому на неї чекатимуть проблеми.

Останнім часом у Європі та США спостерігається небезпечна тенденція. Ми можемо бачити перемоги багатьох ультраправих партій на виборах. У США існує ймовірність того, що наступного року можуть перемогти прихильники Трампа, філософія яких повністю відрізняється від філософії людей, які заснували США і яка лежить в основі процвітання цієї країни.

США – багато в чому успішна країна, де більшість її жителів живуть на гідному рівні. Благополуччя цієї країни є наслідком філософії, в основі якої лежить демократія, свобода і права людини. Ця філософія спочатку формувалася на християнських цінностях і вірі в Бога.
Фраза “Ми віримо в Бога” вперше з’явилася на монетах 1864 року під час Громадянської війни, коли багато американців у пошуках захисту активно зверталися до релігії. У 1956 році президент Дуайт Ейзенхауер підписав закон, який затвердив словосполучення “In God We Trust” національним гаслом.

Однак під впливом часу і розвитку матеріальної науки у 2018 році, група атеїстів подала до суду на цю фразу з проханням виключити її з банкнот і гасла країни. Апеляційний суд міста Сент-Пол (Міннесота) відхилив скаргу. Все ж, це рішення суду не змінить тенденції, які існують зараз у суспільстві, підсумком яких стала філософія егоцентризму. Вона говорить, що демократія і допомога іншим країнам зачекає, на першому місці мають стояти чуттєві насолоди і задоволення всередині країни.

Ця філософія разом із партією Магха набирає обертів. Нова філософія Магха повністю суперечить знанню та історичним принципам, на яких засновані США. Філософія атеїзму і егоїзму, що випливає з нього, не нова. У Ведичній літературі у творах Рамаяна ми бачимо, що навіть в інші епохи існували подібні погляди, хоча й у поодиноких варіантах.
Ми наведемо діалог із твору “Рамаяни – Айодх’я канди – 108 і 109” про такий погляд на життя, а також розглянемо реакцію на цю філософію з боку царя, який, по суті, виступає як сам Всевишній. Події, описані в цьому історичному епосі, відбувалися в епоху Трета-Юги, близько 1,2 мільйона років тому.

Передісторія цього діалогу полягає в тому, що мудрець Джабалі навмисно намагається заплутати молодого принца Раму, щоб той відмовився від аскези й від слова, яке він дав своєму батькові, та повернувся до свого царства, щоб насолоджуватися життям, оскільки його батько вже покинув цей світ.

Мудрець Джабалі сказав:
“…Прийми, жива істота – це продукт взаємодії чоловічої та жіночої статевих клітин. Батько і мати – ось причина нашої появи в цьому світі. Насправді, творіння – це результат випадкової взаємодії хімічних елементів. Вмираючи, людина перетворюється на прах. Усе, що ми бачимо в цьому світі, – всього лише поєднання атомів. Ми помиляємося, називаючи когось свої батьком, матір’ю, сином або дочкою. Рамо, чому Ти повинен страждати заради Свого так званого батька? Який сенс у похоронних обрядах? Хіба мертвий може їсти? Те, що ми сприймаємо своїми почуттями, – єдина реальність. Тому, насолоджуйся життям, прийнявши пропозицію Бгарати…”.

Вислухавши промову Джабалі Ріші, Рама з обуренням відповідав: “…Твої погляди – це нечестивість під маскою благочестя. Вони дуже небезпечні. Під виглядом мудрості ти проповідуєш грубе невігластво. Справжнє знання приводить людину до самосвідомості, але той, хто живе заради чуттєвих задоволень, стає рабом прагнення і жадібності. Істина – найвища чеснота. Я виконаю волю батька, відкинувши корисливе бажання чуттєвих насолод…”.

Ця промова майже стала останніми словами цього мудреця. Рама сказав, що люди з таким світоглядом становлять загрозу для суспільства і землі загалом.

Сьогодні ми бачимо, що ця філософія набирає обертів. Вона небезпечна, бо запускає процеси поділу суспільства на дрібні частини через егоїзм, почуття й амбіції кожного індивіда, що в кінцевому підсумку призводить до воєн і конфліктів, які гальмують навіть матеріальний прогрес.

Мудра філософія Вед чітко описана в екранізації іншого Ведичного твору “Вішну Пурани”. У цій екранізації Вішну пояснює майбутньому царю Дхруві, що весь цей світ – це одна велика родина. Він говорить про те, що турбота про благополуччя всіх є його обов’язком, як майбутнього царя.

Повертаючись до США і, зокрема, до Євросоюзу, можна сказати, що, поки ця країна або організація будуть зосереджені на допомозі тим, хто прагне демократії та свободи, доти існуватиме мир і добробут усередині цих країн і організацій. Однак щойно увага буде спрямована лише на задоволення власних інтересів, почнеться занепад.

Тому, важливо розуміти, що існує колективна та індивідуальна карма. І вони тісно переплетені. Якщо кожен із нас прагнутиме самовдосконалення, не буде байдужим до бід оточуючих, допомагатиме розвиватися тим, хто цього прагне, то весь світ буде йти шляхом процвітання й розвитку – як матеріального, так і духовного.

Детальніше про наші астрологічні послуги можна дізнатися написавши нам у дірект або на телефон +38063 594 00 92 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Пост має загальний інформаційний характер. Ми даємо вектор. Для більш глибокого розуміння речей важливо вивчити це питання більш фундаментально, у тому числі на індивідуальних астрологічних консультаціях.

Дякуємо вам за те, що ви з нами!

Олексій та Анна, JyotishClub 🕉

ॐ असतोमा सद्गमय ।
तमसोमा ज्योतिर् गमय ।
मृत्योर्मामृतं गमय ॥
ॐ शान्ति शान्ति शान्तिः ।।

Ом Асато Ма Сат Гамая
Тамасо Ма Джьотир Гамая
Мрітьйор Ма Амрітам Гамая
ОМ Шанті Шанті Шантіхи

Ом, Виведи мене зі світу ілюзій у реальність,
Виведи мене з темряви Невігластва до Світла,
Веди мене від смерті до безсмертя,
Нехай буде мир усюди


Читати продовження статті