Магія писанки     

Друзі, сьогодні значно зросла увага до українських традицій, мови, одягу, історії і взагалі до культурної спадщини. Дехто може вважати, що зараз це не на часі, бо війна і криза, але можливо саме в цей період, коли гартується міць і характер українського народу за чоловічим принципом, для рівноваги буття варто звертатися до українських звичаїв, любові, до свого рідного, як прояву жіночої енергії.

Є гарні слова сина українського народу В.Шаяна (роки життя 1908-1974): «в добу української бездержавності, в час неволі, коли Україна опинилася під тиском інших культурних центрів, українська нація зберегла себе як свідома, окрема від інших історіотворча одиниця, великою мірою завдяки своєму фольклорові. Це ті українські пісні, українські обряди, звичаї, українська писанка, вишивка, колядка, щедрівка, гаївка, чи навіть коломийка, аркан і гопак, українське весілля чи похорон, — вони зберегли своєрідність і свідомість нації. Бо всі ті вияви, це не тільки зовнішні форми, не тільки самі краски і сама поведінка, а й зовнішній вияв суцільного світогляду і віри, головне — вияв тої утаєної красотворчої, життєтворчої та історіотворчої сили, що зберігається на дні душі нації і є джерелом її життя, якимсь таємничим правзором і ідеалом. Цей ідеал безперервний у його творчому вияві, він втілюється у житті нації, в її історії, спрямовує націю до її повного усвідомлення і завершення як цілости…».

Отже, давайте ми сьогодні поговоримо про живу українську культуру, а саме про писанкарство, що є однією з праслов’янських Ведичних традицій, якій тисячі років, яка є способом передачі знань та енергії. 

Найбільш ранні писанки у вигляді кераміки відомі з часів Трипільської культури, а також Київської Русі. Розпис писанок був поширений по всій території розселення аріїв та їх нащадків слов’ян, але найповніше ця традиція зберіглася в Україні.

Поступово цей древній Ведичний звичай увібрала християнська церковна обрядовість, що призвело до перекручувань, часткової втрати, нерозуміння істинного трактування символів та образів в масовій  українській народній свідомості.

Тому одразу прояснемо деякі важливі моменти.

Відомий вислів «великоднева писанка» несе в собі інформацію, що писанки писалися до слов’янського свята Великодня, що є сталим і святкується 21 березня (весняне рівнодення), після якого день стає більшим за ніч. Від цього і назва Великодень (великий день). В період певного проміжку часу Великодень зв’язали з єврейським святом Песах (Пасха), яке за християнським віруванням припадає на Воскресіння Ісуса, але при цьому навіть по датах не підпадає до нашого традиційного свята. Тому цей момент слід враховувати і не плутати Великодень з Пасхою. 

Тепер поговоримо про писанки.

Яйце-писанка уособлює собою створення світу та програмування матерії, яке призначене для втілення і матеріалізації бажань людини за допомогою символів від Божественних сил. Замовлене бажання, послання чи мрія у вигляді малюнку, образу, знаку – накладається на сире живе яйце, наповнюючись при цьому особистою енергією людини-творця (яка пише цю писанку), та силами стихій, що беруть участь у створенні самої писанки. Це своєрідна писана магія творення життя, мандала, яка приносить благословення людині і підвищення її рівня здоров’я, достатку, радості, щастя та успіхів.

Тому яйце має бути обов’язкове живе, не варене, не видуте (не пусте). Бо з мертвого не народжується життя.

Починали писати писанки за 2-3 тижні до свята Великодня, тобто на початку березня, в час, коли оживає природа, повертаються птахи, які  несуть яйця теж в цей період, що також символізує зародження нового життя.

Частіше за все писанки писали діти та жінки, а потім зберігали їх рік до наступного Великодня, дарували чоловікам, своїм рідним, робили піднесення словʼяно-ведичним Богам та предкам. Тому дуже важлива атмосфера кола творення, коли розписується писанка, воно має бути благосним, у медитативному стані.

Також, друзі, зверніть увагу, що форма писанки схожа на ауру людини – і не дарма. Коли ми робимо писанку конкретній людині, то прописуємо для неї програму на рік, тобто викарбовуємо концентрацією своєї думки потрібні образи в її ауру.

Іншими словами, писанка – це своєрідна листівка з багатовимірними побажаннями на різні потреби: на здоров’я, зцілення, багатство, врожай, на погоду, на досягнення мети, писанки-обереги, чоловічі та жіночі писанки та інше.

Тому і існує таке різноманіття символів і кольорів писанок. Найвідоміші символи – це Сонце, Алатир, Сварга, Древо Життя, Берегиня, Триріг, Коловрат, Хрест, Перуниця, ягоди, тварини, рослини.

Кольори на писанках теж мають сакральне значення і зв’язок з енергетичними центрами людини, іншими словами, – чакрами, які приймають енергію певної якості, що впливає на наші думки, поведінку, здоров’я, самопочуття, стосунки.

Тож нанесення певного кольору може збільшити енергетичну силу писанки: 

  • білий – це Божественна чистота та світло, животоки;
  • чорний – таємниця, внутрішній процес, глибина, пасивність, прийняття;
  • червоний (Муладхара) – краса, любов, енергія спраги до життя та сили;
  • помаранчевий (Свадхістана) – любовна сила і продовження життя, творчість, радість та задоволення, насолода від земних благ, налаштовує на оптимізм та відкритість;
  • жовтий (Маніпура) – світло та енергія Сонця, тепло, достаток, врожай, організація та дисципліна, внутрішня сила, досягнення мети;
  • зелений (Анахата) – колір весни, відродження природи, любов до себе та інших, милосердя, душевний спокій, здатність до прощення, довіра, духовний розвиток, рівновага, гармонія та розвиток;
  • блакитний (Вішудха) – колір неба, вираження емоцій та почуттів, мова та висловлювання, прозріння та ідеї, легкість, чистота, колір миру, вирішення проблем;
  • синій (Аджна) – третє око, інтуїція, самосвідомість, глибинне розуміння, віра та відданість, самоаналіз;
  • фіолетовий (Сахасрара) – Сила Роду, енергія Творця, містичних переживань, усвідомлення духовного плану, зв’язок з вищим «Я».

Всі ці символи та кольори є дуже важливими при створенні писанок, але головне, друзі, це ваш істинний намір і світла думка.

Тож бажаємо вам нових відкриттів культурної спадщини України та просимо вас передавати цей спадок своїм близьким та рідним, бо він є важливим елементом у формуванні самоусвідомлення та самоідентифікації нашого українського народу ❤️

Автор Тетяна Уринович, спеціально для Jyotishclub.

Детальніше про наші астрологічні послуги можна дізнатися написавши нам у дірект або на телефон +38063 594 00 92 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Пост має загальний інформаційний характер. Ми даємо вектор. Для більш глибокого розуміння речей важливо вивчити це питання більш фундаментально, у тому числі на індивідуальних астрологічних консультаціях.

Дякуємо вам за те, що ви з нами 🥰

Олексій та Анна, JyotishClub 🕉

ॐ असतोमा सद्गमय ।
तमसोमा ज्योतिर् गमय ।
मृत्योर्मामृतं गमय ॥
ॐ शान्ति शान्ति शान्तिः ।।

Ом Асато Ма Сат Гамая
Тамасо Ма Джьотир Гамая
Мрітьйор Ма Амрітам Гамая
ОМ Шанті Шанті Шантіхи

Ом, Виведи мене зі світу ілюзій у реальність,
Виведи мене з темряви Невігластва до Світла,
Веди мене від смерті до безсмертя,
Нехай буде мир усюди 🙏


Читати продовження статті